Prosus preuzima Just Eat Takeaway.com za 4,1 milijardu eura

0

Evropski div za dostavu hrane Just Eat Takeaway.com će biti preuzet od strane nizozemskog tehnološkog investitora Prosus u gotovinskom poslu vrijednom otprilike 4,1 milijardu eura.

Ponuda procjenjuje dionice Just Eat-a na 20,3 eura svaka, što predstavlja premiju od 63 posto u usporedbi s cijenom firme na zatvaranju u petak.

– Vrlo smo uzbuđeni što se Just Eat Takeaway.com pridružio Prosus grupi i prilici da stvorimo europskog tehnološkog prvaka – rekao je Fabricio Bloisi, izvršni direktor Prosus i Naspers grupe, u izjavi.

– Vjerujemo da će kombinacija Prosusovih snažnih tehničkih i investicijskih sposobnosti s vodećim položajem brenda Just Eat Takeaway.com na ključnim evropskim tržištima stvoriti značajnu vrijednost za naše kupce, vozače, partnere i dioničare – rekao je Bloisi, prenio je SEEbiz.